Preparat zawierający sproszkowaną algę słodkowodną to chlorella w proszku, która wykazuje niebywałe właściwości prozdrowotne. Jej niezwykłe cechy były doceniane przez społeczeństwa ludów z Dalekiego Wschodu już przed wiekami . Produkt uzupełniający dietę w wiele cennych składników odżywczych, makroelementów oraz mikroelementów sprawia, że określa się go mianem super żywności. Jakie jest zastosowanie chlorelli w proszku w diecie?

Chlorella w proszku to źródło cennych składników wspomagających organizm

Alga słodkowodna nazywana jest również mianem algi japońskiej. Zawiera ona w swoim składzie szeroką gamę substancji mineralnych oraz witamin, które są niezbędne w wielu procesach życiowych. Wysoko przyswajalne żelazo, cynk, wapń i fosfor mają niebagatelny wpływ na procesy regeneracji oraz oczyszczania organizmu. Przyjmowanie chlorelli we wskazanych dawkach zapobiega anemii. Wspiera także proces regeneracji skóry oraz gojenie się ran.

Chlorella w proszku (kliknij) znana jest ze swoich właściwości oczyszczających, poprzez korzystny wpływ na regenerację wątroby oraz przyspieszenie jej działanie. Sproszkowana alga ma zdolność wiązania metali ciężkich oraz toksyn w ciele, co sprzyja ich eliminacji. Działanie oczyszczające preparatu jest doceniane przez osoby dbające o smukłą sylwetkę.

Preparat chlorelli w proszku stosuje się także w zaburzeniach trawiennych. Pomaga ona w leczeniu przewlekłych zaparć, wzdęć oraz zatruć. Ponadto wpływa ona na obniżenie złego cholesterolu oraz cukru we krwi.

Chlorella w proszku i jej zastosowanie w diecie

Zastosowanie chlorelli w proszku w diecie jest źródłem wszystkich pełnowartościowych aminokwasów, jakie są potrzebne do wzrostu i funkcjonowania organizmu. Jest to preparat uzupełniający dietę wegetarian oraz wegan, ponieważ zaspokaja on ich pełne zapotrzebowanie na białko roślinne. Wysoka zawartość żelaza, wspiera organizm przed anemią.

Nienasycone kwasy tłuszczowe, których źródłem jest alga japońska, mają korzystny wpływ na zmiany miażdżycowe w naczyniach krwionośnych oraz sprzyjają profilaktyce chorób krążenia. Bogactwo kwasów nukleinowych, które dostarczane są wraz z suplementacją chlorellą, wpływa regenerująco i odmładzająco na komórki ciała.