Wielu ludziom gofry kojarzą się z pysznym smakiem oraz pobytem na wakacjach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyrządzać je również w domowym zaciszu. Słodki i chrupiący wafel wraz z bitą śmietaną i owocami to danie, które powinno smakować każdej osobie.

Moc gofrownicy ma znaczenie

Niewątpliwie w większości sprzętów AGD jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście moc. Nie jest też inaczej, jeśli mowa o gofrownicach. W przypadku takich urządzeń moc jest jeszcze bardziej ważna, ponieważ im będzie wyższa, tym szybciej nagrzewać się będą płytki gofrownicy. Dzięki temu nie tylko skróci się czas na przygotowanie posiłku, ale też przełoży się to na ich smak. Zbyt powolne opiekanie w niskich temperaturach może sprawić, że zamiast smacznych i chrupiących gofrów dostanie się twarde bądź gumowate kawałki ciasta. Tego zdecydowanie nie chce żadna osoba. Najlepiej będzie kupić urządzenie o mocy 800-2000 W.

Termostat oraz regulacja temperatury w gofrownicy

Współczesna gofrownica (https://www.gastropuls.pl/gofrownice) ma jedynie włącznik bądź wręcz uruchamia się zaraz po podłączeniu do prądu. Nie ma w tym nic złego, zwłaszcza jeśli posiadają stosowną moc. Jeśli jednak klientowi zależy na jak najlepszym i najbardziej funkcjonalnym urządzeniu, a koszty są na drugim planie, to warto będzie kupić gofrownicę, która posiada w sobie termostat oraz regulację temperatury. Sprawi to, że dostosuje się urządzenie do własnych potrzeb.

Gofrownica – zwróćmy uwagę na płytki

Kolejnym równie istotnym elementem w każdej gofrownicy są zamieszczone płytki. Jeśli o nich mowa to dobrą praktyką będzie sprawdzenie kilku podstawowych cech. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na materiał, z którego płytki zostały wyprodukowane. Bardzo ważne, aby była to powłoka, która nie będzie przywierać, np. teflonowa bądź ceramiczna. To bardzo uprości przygotowanie potraw, a przede wszystkim ułatwi wyciąganie gotowych gofrów. Kolejnym ważnym rozwiązaniem będą płytki wyjmowane, ponieważ można je łatwo wymyć w bieżącej wodzie. Zamiast myć całą gofrownicę, można wyciągnąć jedynie płytki. Jest to dużo prostsza i szybsza metoda mycia tego typu urządzeń.

Rozmiar oraz kształt gofra

Bardzo prawdopodobne, że dla wielu osób rozmiar i kształt będzie mieć mniejsze znaczenie, jednak jeżeli kupuje się najbardziej funkcjonalne urządzenie, to warto będzie zwrócić większą uwagę także na kształt oraz rozmiar samych wafli. Nikt nie chce oczywiście ani zbyt małych, ani zbyt dużych gofrów, by jedzenie tych potraw było naraz przyjemne, a także wygodne.