W sezonie letnim owady stanowią poważny problem szczególnie w lokalach gastronomicznych. Naturalne sposoby na pozbycie się uciążliwych owadów najczęściej są niewystarczające, ale z pomocą przychodzą lampy owadobójcze. Jak działa lampa UV przeciw owadom? Czy jest ona szkodliwa dla ludzi? Ile kosztuje takie urządzenie?

Działanie lampy owadobójczej

Lampa owadobójcza z gastropuls.pl działa w prosty sposób. Przede wszystkim lampa emituje światło UV, które zwabia insekty. Wlatując do lampy, owad natrafia na kratkę, która podłączona jest do prądu. Dotykając jej, owad kończy swoje życie i spada do tacki, która znajduje się wewnątrz lampy. Co pewien czas należy ją opróżnić, co jest oczywiste. Jest to lampa rażąca. Producenci oferują także lampy lepowe, które przyciągają owady na takiej samej zasadzie, co lampy rażące, lecz zamiast kratki zamontowany jest wkład lepowy. Dostępne są także lampy wiatrakowe, które zasysają owady do środka przy pomocy wiatraka.

Czy lampa owadobójcza jest bezpieczna dla ludzi?

Nie należy się bać tego typu urządzeń. Są one w pełni bezpieczne dla człowieka. Lampy emitują promienie UV-A, których dawka promieniowania w żadnym wypadku nie szkodzi ludziom. W większości przypadków tego typu produkty wyposażone są w specjalne obudowy, które ograniczają promieniowanie. Wybierając lampy UV można szybko i skutecznie pozbyć się insektów i nie trzeba stosować żadnych dodatkowych środków chemicznych, które niejednokrotnie nie mogą być stosowane w miejscach, w których znajduje się żywność.

Dlaczego warto wybrać lampy owadobójcze?

Problem z pozbyciem się owadów jest duży, szczególnie w restauracjach i barach. Komary, muchy i ćmy potrafią znacząco uprzykrzyć życie i utrudnić codzienne funkcjonowanie. Lampa owadobójcza jest bardzo skuteczna, a przy tym nie zajmuje dużo miejsca. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy i są one bezpieczne dla ludzi. Tego typu urządzenia nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne, a dodatkowo wyglądają nowocześnie i designersko. Można je zamontować na suficie lub ścianie, a swoim wyglądem nawiązują do odświeżaczy powietrza czy lamp naftowych.

Czy lampy owadobójcze są drogie?

Cena lampy owadobójczej uzależniona jest przede wszystkim od producenta i modelu. Niektóre z nich można znaleźć już na kilkadziesiąt złotych, a inne można nabyć nawet za kilka tysięcy. Nie wymagają one dużych nakładów finansowych w późniejszej eksploatacji. Wystarczy raz w roku wymienić świetlówkę, którą można nabyć w każdym sklepie i kosztuje ona zaledwie kilkanaście złotych.