Kuchenne sprzęty to w dzisiejszych czasach ogromnie zróżnicowany wybór urządzeń, które świetnie sprawdzą się do różnorodnych zastosowań. Ich ilość jest jednak tak wielka, że nie ma możliwości mieć w swojej kuchni ich wszystkich. Dlatego też warto skoncentrować się przede wszystkim na tych najbardziej przydatnych. Jakie są najważniejsze?

Toster i opiekacz – a może dwa w jednym?

Wiele osób zastanawia się co wybrać – toster, czy opiekacz. Toster pozwala bardzo szybko przerabiać zwyczajne kromki chleba na pyszne tosty. Z kolei w opiekaczu można przygotować zapiekaną kanapkę albo też prawdziwe, włoskie panini, które tak wiele osób lubi. Okazuje się, że wcale nie trzeba dokonywać tego wyboru. Toster opiekacz (tu) to narzędzie wielofunkcyjne, które pozwoli na przygotowanie dużej różnorodności śniadaniowych dań. Można w nim przygotować zarówno najprostsze tosty, które potem zostaną zjedzone z naszymi ulubionymi dodatkami, jak i zapiekane kanapki, wypełnione różnorodnymi składnikami zapewniającymi energię na cały dzień. Wydaje się, że wybór urządzenia uniwersalnego jest w tym przypadku najlepszym wyjściem – zwłaszcza dla tych, którzy w urządzaniu mieszkania cenią sobie prostotę i nie zawsze lubią otaczać się wielką ilością zbędnych przedmiotów. To również dobra propozycja dla tych, którzy w swoich kuchniach nie mają po prostu zbyt dużej ilości wolnego miejsca i którym niełatwo przychodzi utrzymanie porządku.

Elektryczny szybkowar – oszczędność czasu i energii

Bardzo przydatnym urządzeniem jest też elektryczny szybkowar. Co warto wiedzieć na jego temat. Szybkowar jest rodzajem garnka, który zamyka się szczelnie i który pozwala na gotowanie rzeczy pod zwiększonym ciśnieniem. Tradycyjny szybkowar stawia się po prostu na kuchence. Z bezpieczeństwo odpowiadają specjalnie skonstruowane zawory, które odprowadzają nadmiar pary, kiedy ciśnienie wewnątrz wzrośnie do zbyt wysokiego poziomu. Szybkowar elektryczny nie potrzebuje kuchenki. Co więcej, można zaprogramować go na działanie w określonym czasie, czy na określoną temperaturę. Dzięki czemu gotującego się jedzenia nie trzeba w ogóle pilnować, co jest wielką oszczędnością czasu. Szybkowar pozwala również na znaczne zmniejszenie zużycia energii w porównaniu do standardowego gotowania.

Wielofunkcyjny blender – dla tych, którzy kochają gotować

Urządzeniem, które na pewno przyda się w każdej kuchni, jest również wielofunkcyjny blender. Z jego pomocą można nie tylko przygotować zupę krem, czy pyszną pastę do smarowania chleba. Wiele urządzeń tego typu pomoże również posiekać warzywa, czy rozdrobnić niemal dowolny typ produktów.