Każda perfekcyjna pani domu, przynajmniej kilka razy w miesiącu piecze różnego rodzaju specjały. By zarówno słodkie, jak i te słone rzeczy wychodziły rewelacyjnie, warto posiadać specjalnie przeznaczone do tego sprzęty, które ułatwiają nam pracę w kuchni. Co wchodzi w skład niezbędnika w każdej kuchni? O to lista, kilku bardzo przydatnych akcesoriów. Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Mikser

Dobry i sprawdzony mikser to niezbędnik przy przygotowywaniu ciast, babeczek, muffinek czy innych wypieków. Dzięki niemu szybko i sprawnie rozcieramy, ubijamy, urabiamy, mieszamy oraz miksujemy różnorodne składniki. Porządny mikser jest również niezastąpiony na co dzień w gotowaniu wielu potraw. Warto mieć taki sprzęt zawsze na wierzchu w swojej kuchni. To również doskonały prezent dla każdej kobiety na każdą okoliczność.

Foremki silikonowe

foremki silikonoweTakie foremki wiodą prym w ostatnich latach w wielu kuchniach. Chętnie korzystają z nich zarówno te starsze, jak i mniej doświadczone panie domu. Foremki silikonowe są łatwo dostępne – kupimy je prawie w każdym markecie a nawet w osiedlowych sklepikach czy przez internet – np. w sklepie AleDobre.pl. Ponadto ich wybór jest ogromny – posiadają różnorodne kształty, kolory oraz wzory. Dzięki nim można stworzyć ciasta w kształcie kwiatów, zwierząt oraz różnych, oryginalnych kształtów. Foremki silikonowe są łatwe w obsłudze i szybko się je czyści. Ponadto, wyciąganie ciasta nie spędza już snu z powiek wielu pań (do tradycyjnych blaszek ciasto często po upieczeniu przywiera).

Miarka kuchenna

To prawdziwy „must have” w każdej kuchni. Jest ona niezbędna również przy pieczeniu. Przy tworzeniu ciast, ciasteczek czy tortów nie zawsze można pozwolić sobie na dowolność proporcji. Dlatego też precyzyjna miarka, która odmierzy nam prawidłowa ilość mleka, mąki, oleju czy cukru jest bardzo przydatnym dodatkiem każdego cukiernika – amatora.