Aby przygotować pyszne ciasto, potrzebny jest nie tylko dobry przepis i wyśmienite składniki, ale również wysokiej jakości akcesoria kuchenne. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zakupie nowej tortownicy, bez której bardzo trudno jest upiec ciasto.

Kształt i średnica ma znaczenie

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście okrągłe tortownice. Nie oznacza to jednak wcale, że producenci nie mają w swojej ofercie sprzedażowej zupełnie innych wariantów. Na półkach sklepowych bez żadnego większego problemu można znaleźć tortownice kwadratowe, prostokątne albo wersje w bardzo wyszukanych kształtach. Najbardziej praktyczne są oczywiście proste i klasyczne kształty. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że kluczową rolę odgrywa tak naprawdę średnica tortownicy, która w dużym stopniu ma wpływ na wielkość tortu. W chwili obecnej króluje tortownica o średnicy 20 cm albo 24 cm. W sprzedaży dostępne są również mniejsze modele 18 cm i znacznie większe 26 cm.

Jakość wykonana

Porządna tortownica w tym stylu: https://ostry-sklep.pl/tortownice powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, dlatego też warto stawiać na akcesoria kuchenne od renomowanych producentów. Jeżeli chodzi o sam materiał, to warto zwrócić uwagę nie tylko na wykonanie blaszki, ale również na wykonanie samej obręczy. W dzisiejszych czasach większość osób stawia na tortownice nierdzewne albo ceramiczne. Warto rozglądać się również za modelami, które pokryte są specjalną powłoką nieprzywierającą, która znacząco ułatwi pieczenie ciasta i tortów.