Połączenie mięsa mielonego z pieczarkami i serem pozwala na stworzenie wybornych kotlecików, które sprawdzą się niemalże na każdą okazję. Z całą pewnością warto trochę poeksperymentować i zamiast tradycyjnych kotletów mielonych zrobić je w wersji wzbogaconej o dodatkowe składniki.

Przepis na kotlety mielone w wersji pieczarkowo-serowej

Nie ma chyba osoby, która przeszłaby obojętnie obok pięknie pachnących kotlecików z pieczarkami i żółtym serem. Ich smak jest wyborny, dlatego też warto spróbować swoich sił i zdecydować się na zrobienie przepisu na kotlety mielone: https://www.mniammniam.com/przepis-na-kotlety-mielone z pewną modyfikacją – w wersji pieczarkowo-serowej. Zadowolenie wszystkich domowników jest gwarantowane. Takie kotleciki można podawać z ziemniakami, kaszą, ryżem czy nawet makaronem. Do przygotowania tej wybornej potrawy potrzebować będziemy następujących składników:

400g mięsa mielonego wieprzowego, wołowego lub wieprzowo-wołowego, jajka, kajzerki, dziesięciu pieczarek, natki pietruszki, ośmiu łyżek bułki tartej, 60g sera żółtego w całości, przyprawy do mięsa mielonego, pieprzu i oleju.

Wykonanie: pierwszym krokiem jest namoczenie naszej kajzerki w mleku. Potem można przejść do posiekania natki pietruszki. Następnym etapem jest przełożenie mięsa mielonego do miski i dodanie do niego jajka oraz odciśniętej z mleka kajzerki. Całość doprawiamy do smaku przyprawą do mięsa mielonego i dokładnie mieszamy aż do powstania jednolitej masy. Kolejnym krokiem jest starcie pieczarek i sera na tarce – najlepiej jest zrobić to na tarce o grubych oczkach. Potem przechodzimy do podsmażenia naszych pieczarek i doprawienia ich do smaku. Po wystudzeniu pieczarek dodajemy do nich starty ser, natkę pietruszki i bułkę tartą, po czym mieszamy całość.

Z naszej mięsnej masy wydzielamy cztery części i do każdej z nich nakładamy farsz z pieczarek. Bardzo ważną kwestią jest to, aby dokładnie okleić nałożony farsz mięsem. Potem formujemy kotleciki i obtaczamy je w bułce tartej, a następnie smażymy. W zależności od tego jak duże wyjdą nam kotleciki mielone, czas potrzebny do ich przyrumienienia zajmuje zwykle od sześciu do ośmiu minut z każdej strony. Kotlety pieczarkowo-serowe smakują najlepiej na ciepło, gdyż pod wpływem temperatury żółty ser staje się ciągnący.