Kiedy planujemy przyjąć w swoim mieszkaniu gości, bardzo często stajemy na głowie, aby wywrzeć na nich jak najlepsze wrażenie. Należy przy tym pamiętać, że czasem decydujące mogą być najmniejsze szczegóły.

cutlery-1866739_640Przyjście do mieszkania gości to świetna motywacja, by posprzątać mieszkanie na błysk czy w końcu zakupić długo planowane ozdoby oraz dekoracje. Znajomi czy rodzina wchodząc do tak przygotowanego mieszkania najczęściej są bardzo miło zaskoczeni, ale czasem czar pryska wraz z trwaniem spotkania. Dlaczego?

Bardzo ważnym elementem wielu spotkań jest posiłek. Przygotowujemy dla naszych gości deser, obiad czy kolację. Wszystko to ma jednak jeden wspólny pierwiastek – do posiłków tych niezbędne są sztućce. Jak wiadomo, w dużej mierze je się oczami i nic tak nie zabiera przyjemności z posiłku jak zabrudzony widelec czy niedomyta łyżka. Wtedy nawet najznamienitsze danie będzie smakowało o wiele gorzej i goście będą pamiętać nie o pysznym posiłku, ale o braku czystości.

Dokładne wymycie sztućców to zatem podstawa, a jeszcze lepsze wrażenie wywrzemy na gościach, jeśli damy im do dyspozycji sztućce z tego samego kompletu. Bardzo dobrze prezentuje się to na stole i wygląda niezwykle estetycznie. Z kolei, jeśli spodziewamy się na spotkaniu dzieci, to strzałem w dziesiątkę będą widelce czy łyżeczki przeznaczone specjalnie dla nich, np. z wizerunkami postaci z kreskówek.