W naszym społeczeństwie wzrasta świadomość dotycząca powiązania odżywiania ze zdrowiem. Zrywamy ze starymi schematami i zaczynamy próbować tego co nowe, być może lepsze i zdrowsze. Dlatego także przybywa wegan, czyli osób, których dieta opiera się wyłącznie na produktach roślinnych, czyli owocach, warzywach, ziarnach czy kaszach. Weganie nieraz spożywają także oleje roślinne. W przygotowaniu bezmięsnych potraw przyda się im patelnia grillowa.

Bukiet warzyw z grilla

Wegańskie potrawy są smaczne, kolorowe i pełnowartościowe, ponieważ, jak się okazuje, warzywa i inne produkty, które spożywa ta grupa, są w stanie dostarczyć nam wszystkich składników odżywczych. Przykładem wegańskiego posiłku mogą być warzywa przyrządzane na patelni grillowej. Można z ten sposób przygotować na ciepło nie tylko takie warzywa jak cukinia, papryka czy cebula, ale takie pomidory, marchewka, groszek czy pieczarki.

Zarówno w przypadku patelni aluminiowych, jak i żeliwnych, do przygotowania warzyw potrzebna będzie odrobina oliwy oraz różnych ziół przyprawowych, takich jak pieprz, papryka, koperek czy oregano. Tak przyrządzone danie syci i cieszy oko, a dodatkowo jest zdrowe, ponieważ składa się z warzy i jest przygotowane na minimalnej ilości tłuszczu.