Na rynku zastaw stołowych pojawia się coraz więcej trendów, a część z nich jest związana z kształtem, kolorem lub wielkością. W obecnych czasach każdy może wybrać sobie naczynia według własnych upodobań.

Kolory i kształty zastaw stołowych


Coraz popularniejsze stają się zastawy stołowe w jaskrawych kolorach. Wcześniej barwne naczynia kojarzyły się tylko ze świętami wielkanocnymi. Obecnie żywe kolory są często umieszczane na zastawie stołowej. Dodatkowo kolory naczyń można dowolnie łączyć i tworzyć własne kompozycje. Producenci zachęcają do mieszania kolorów, kształtów, kolekcji i motywów na naczyniach.


Pod względem kształtów popularna jest zastawa stołowa kwadratowa oraz trójkątna. Popularne są też naczynia inspirowane Dalekim Wschodem, a dokładniej naczyniami związanymi z ceremonią parzenia i picia herbaty. Stąd też pojawiły się małe miseczki oraz pojemniczki ceramiczne, płytkie talerzyki, podstawki na przyprawy oraz kostki do odkładania pałeczek.
Zastawa stołowa nowoczesna jest bardzo popularnym wyborem. Coraz częściej sięga się po geometryczne kształty oraz poszukuje naczyń w modnych kolorach i wzorach. Motywami najchętniej wybieranym są motywy roślinne, na przykład liście monstery lub motywy związane z naturą, na przykład nadruk marmuru na naczyniach.
Obecnie nie ma jasno określonych wytycznych w wyborze zastawy stołowej. Modne są wszystkie kształty, kolory, faktury i wzory naczyń. Bogata oferta modeli zastaw dostępna jest na stronie https://bokono.pl/pl/c/Serwisy-obiadowe/75